Biyolojik saatinize göre güzellik ajandası PDF Yazdır e-Posta
biyolojik saatinize göre güzellik sırlarıYAĞLARI YOK ETMEK İÇİN: Sabah egzersizleri
Sabahları yapılan sporun yağların erimesine yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Yağ yakımını sağlayan en ideal spor türü ise yürüyüş yapmak ve yüzmek. Spor yapmak geniş bir kas kümesi harekete geçiyor ve bunun sonucunda vücut çok fazla kalori yakıyor. İki şeye dikkat etmelisiniz: Her zaman, oksijeni bol bir ortamda spor yapın,  İkincisi de, tempolu hareketler sırasında kısa aralarla sürekli derin nefes alın.

08.00
VÜCUDU ŞEKİLLENDİRMEK İÇİN: “Bio kremlerle” bakım
Sabah kalktığımızda, yağ yakmayı sağlayan hormonlar yüksek bir performansla çalışırlar. Siz de sabahları sıcak soğuk duş yaparak bu zayıflama sürecine destek verebilirsiniz. Üç saniye boyunca uygulayacağınız soğuk su tazyiki kan dolaşımınızı hızlandırır ve bununla birlikte hormon üretimini de tetikler. Tüm bunların etkisini vücudunuzun sıkılaşmasını sağlayan bir kremle de güçlendirebilirsiniz.

13.00
GÜÇ KAZANMAK İÇİN: Bol proteinli hafif öğle yemeği
Öğle yorgunluğu kapıda bekliyor. Organizmanız,  bu saatlerde tamamen sindirime odaklanıyor. Midemiz, öğleyin olabildiğince fazla asit üretiyor. Hafif ve yararlı bir öğün, vücudumuzun performansının düşmesini önleyebilir. Bunun için öğle yemeğinde balık, tavuk ve tofu gibi proteinli besinleri tüketmeliyiz.  Unutmayın, eğer bedenen çalışıyorsanız öğle yemeğinizi tam buğdaydan yapılmış makarna, patates ve pirinç gibi karbonhidrat içeren besinlerle de kombine etmelisiniz.

16.00
TOKSİNLERDEN ARINMAK İÇİN: Yağ yakıcı içecekler
Akşam üstü saatlerinde marifetli bir sebze karışımı öneriyoruz: 1/2 demet maydanoz kökü, 3 adet havuç ve 1 adet kırmızı turpu mikserden geçirin. Üzerine birkaç damla zeytinyağı ilave edin. Havuç suyu sindirimi kolaylaştırıyor ve içerdiği yüksek miktardaki betakaroten sayesinde hücre yenilenme sürecini harekete geçiriyor. Kırmızı turp, karaciğeri ve safra kesesini toksinlerden arındırma konusunda destekliyor. Maydanoz da böbreklerin daha iyi çalışmasına yardım
ediyor.